Ezt nézd! – Budapesti kiállítások
A héten is folytatódik az OFF-Biennále Budapest programdömpingje, mellette pedig sorra nyílnak a friss kiállítások – főleg Budapesten. Előtérbe kerül Krems kulturális és természeti öröksége, a melankólia speciális válfaja, valamint az emberi test mint építő erő – mindezek a Nagyházi Contemporaryban, a Knoll Galériában és az FKSE kiállítóterében.
Hétfőn startolt a Nagyházi Contemporary legfrissebb kiállítása: Balázs Nikolett Made of dust című solo show-ja. A tárlat anyagát a művész Kremsben töltött, három hónapig tartó rezidenciaprogramján létrehozott munkái alkotják – a város gazdag kulturális hagyatéka, ennek gondos ápolása és reprezentációja nagy hatást gyakorolt rá. A régió természeti kincseihez és a múlt örökségéhez való hozzáállást állítja szembe a társadalmi különbségek, a mélyen gyökerező vallásosság és a nők pozíciójával.
Kedden 14:00-tól a Knoll Galériában is új kiállítás lesz látható. A solastalgia kora című anyag Birkás Ákos, Paul Horn, Fercsik Mariann, Horváth Gideon, Bartosz Kokosinski, Nemes Csaba, Kamen Stoyanov és W. Horváth Tibor alkotásain keresztül mutatja be a solastalgia (ami a melankólia speciális, az intenzív pusztuláshoz és a menedék hiányához kapcsolódó formája) korának átalakuló tájait, amik – esetenként a humort sem nélkülözve – az emlékezet és az identitás-változásaira, a pszihé és a gondolkodás folyamataira is utalnak.
Csütörtökön 19:00-tól kezdődik Kicsiny Martha Lágyburkolat című kiállításának megnyitója az FKSE kiállítóterében. A művész munkáinak alapmotívuma az emberi test, ami falakat alkot, épületeket emel. Azon hatalom dinamikájának leképzése, ami megfigyeltté és megfigyelővé tesz. Kifejezve az egyén szorongását, életének döntéshelyzeteit, ami a falba beleépíti vagy kiemeli onnan.
OFF-Biennále Budapest
Május 17. és 21. között be lehet csatlakozni a AEROCENE: Museo Aero Solar projekt közösségi szoborépítésébe az OFF Bázison. Mit éreznél, ha az összes zacskó, amit eddig elhasználtál, óriási felhőként vetne árnyékot rád? Tomás Saraceno és Alberto Pesavento projektje egy lebegő szobor, amit saját tárgyainkból, az életünk részévé vált műanyag zacskókból közösen építünk fel. Hová kerülnek az út mentén reppenő nejlonzacskók? Eldobunk dolgokat, de hol van az az el? Mire képes együtt a Nap és a szél? Lehetséges, hogy egyszer a természet erőivel együttműködve, ne azok ellenére utazzunk? Ezekre és sok más kérdésre keresik a választ közösen a Museo Aero Solar építése során, ahol a zacskóragasztást kreatív foglalkozásokkal kapcsolják össze. A közösségi zacskóragasztással egybekötött mediációs foglalkozásokra az alábbi linken lehet regisztrálni.
Szombaton 14:00-kor kezdődik a Jó, a Rossz és a Csúf online workshop, ami a MENÜ imaginaire projekt kísérőeseménye. A Nem egészen kaliforniai csoda a folyamatos átalakulásban lévő kaliforniai paprika (Capsicum annuum) divathullámaira és a különböző mezőgazdasági termények biológiai sokféleségének hiányára irányítja figyelmünket. A workshop keretében beléphetünk a kaliforniai paprikák mikroszkopikus világába, ahol a veszélyes növényvédő szerek és az oltalmazó paraziták szerepét fogják a résztvevők magukra ölteni. Az eseményre az Eventbrite-on vagy a hello@fuzzy.earth e-mail címen lehet regisztrálni.