Ezt nézd! – Misztikus portrék, architektonikus univerzum, alkímia és festészeti gegek
A hétre négy kiállítást ajánlunk: Határ Attila misztikus portréit a LAVOR Collective Art Salonban, Stach Szumski graffitiművész legújabb munkáit az FKSE galériájában, Kovács Lola solo show-ját a neon Galériában és Góth Martin videojátékok képi elemeivel operáló alkotásait a Lollipop Factoryban.
Keddtől látogatható Határ Attila One Step Left One Step Right című solo show-ja a LAVOR Collective Art Salonban. A kiállításon találkozhatunk a berepedt szemhéjú Széchenyi gróffal, az after partyból érkező Putyinnal, Mészáros Lőrinccel sellő alakban és még a nagymama véres máj áztatta csipkés terítőjével is. A nyers hús és a sellők misztikus világa; a félig emberi, félig állati énünk misztikus tükörképei, a nyers valósággal való szembenézés és a világ problémái elől való menekülés narratívái. Különös és meghökkentő utazás ez egy félig valós, félig elképzelt világba. A tárlat december 9-ig tekinthető meg előzetes bejelentkezéssel az alábbi e-mail címen vagy telefonszámon: contact@lavorcollective.com, +36 30 847 7913.
Szerdán 18:00-kor új kiállítás nyílik a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának galériájában is: Stach Szumski Splittertown című önálló kiállítását a Useless Galeri kurátorkollektíva jegyzi. A tárlat anyagának alapja Zbigniew Ralicki, a művész nagy-nagybátyjának festészeti világa. A Zbigniew Ralicki festményein megelevenedő architektonikus univerzum, a komplex és egyben absztrakt-fiktív urbánus agglomerációk világa Stachu fontos referenciája, művészetének része lett: graffitiművészként elhagyatott épületeket, a szocializmus maradványait, építészeti szörnyeket parazitaként lak be falfestményivel.
Csütörtökön 19:00-kor kezdődik Kovács Lola Alkímia című egyénijének megnyitója a neon Galériában. „Minden képem portré. Ezek a kristályok itt anyák, harcosok, gyermekek, űrbéli csónakosok, csalódott szerelmesek, magányos lények, testvérek, vidám táncosok, ünneplő ufók, boldog párok, büszke előkelőségek, morcos szépségek. A föld mélyének tudatalattijából származnak, felszínre kerültek és velünk maradnak akár a barokk királyi udvarok rég elporladt népe látható a művészettörténet leglenyűgözőbb képein vagy a megváltozott tudatállapotokban bejelentkező időkerülő entitások.”
Szintén csütörtökön 19:00-kor startol Góth Martin kiállítása a Lollipop Factoryban. Az alkotó legújabb sorozata egy sajátos, kötött vizuális rendszert használva építkezik, és a „digitális bennszülöttek” generációja számára ismerős videojátékok képi elemeit használja. A négyzetrácsos keretrendszerbe zárt figurák, jelek és festészeti gegek egy olyan stratégiai játék pályáját vázolják fel, amelynek egy-egy karaktere ismert csak, de a játék folyamatát és végcélját a nézőnek kell kitalálnia.