Maurer Dóra tanítványai állítanak ki Londonban
Június 29-én megnyílt a Maurer Dóra tanítványai című tárlat a Londoni Magyar Nagykövetségen, ami augusztus 1-től a londoni David Kovats galériában, majd szeptemberben a HOXTON 253-ben is látható lesz.
2019. augusztus 5-én megnyílt Maurer Dóra egyéni kiállítása a Tate Modernben, ami 2021 januárjáig volt látható. Az akkori kiállítást nemcsak a szakmai közeg, hanem az olyan médiumok is figyelemmel kísérték, mint a Guardian vagy az Evening Standard. Maurer Dóra tanítványainak kiállítása több szempontból is folytatása a Tate Modern-belinek. A tárlat anyaga reprezentálja Maurer Dóra közismerten demokratikus pedagógiai módszerét, aminek részeként diákjait partnerként bátorítja a kísérletezésre és az új utak keresésére, a világ vezető képzőművészeti trendjeinek naprakész követésére.
Ez a szemlélet tükröződik a kiállított munkákon is: bár a résztvevő alkotók – Chilf Mária, Cserny Márton, Csörgő Attila, Jovánovics Tamás, Nagy Barbara, Szegedy-Maszák Zoltán, Wolsky András és Zalavári András – mind Maurer Dóránál képezték magukat az elmúlt bő fél évszázadban, különböző stílusokat képviselnek, különféle megközelítési módokkal, eltérő technikákkal dolgoznak – a festészettől a fotográfián át a videóművészetig. A kiállítás képei között találunk metszett fatáblát, lentikuláris nyomatot, illetve sablontázs technikával készült műtárgyakat is. Ezáltal a tárlat nemcsak Maurer Dóra pedagógiai munkásságának szellemét, hanem a magyar kortárs művészet sokszínűségét is bemutatja a londoni nagyközönségnek.
Maurer generációja (többek között Bak Imre, Lakner László, Keserü Ilona, Lovas Ilona) már megszerezte a művészetének járó nemzetközi elismertséget és hírnevet, munkáik nemzetközi aukciókon is rekordokat döntenek. A londoni kiállítássorozat is egyfajta szimbóluma annak, hogy most eljött az őket követő, művészetileg szintén értékes, de még kevésbé elismert generáció ideje, hogy a magyar kortárs művészetet nemzetközileg is képviseljék a mestereikhez hasonlóan magas színvonalon.
A kiállítást a Londoni Magyar Kulturális Központ és az EDGE Communications szervezte a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával.