Ezt nézd! – Fotóhónap
A hétre főként a Fotóhónap eseményeit ajánljuk: kiállításmegnyitók a Mai Manó Házban és a Capa Központban, valamint Dobokay Máté tárlatvezetése az acb Attachmentben. Továbbá érdemes ellátogatni a Liget Galériába is, Kristóf Krisztián egyéni kiállítására.
Kedden 18:00-kor startol Nobuyoshi Araki Érzelmes utazás című kiállításának megnyitója a Mai Manó Házban. A művész munkái mindig is innovatívak voltak, megosztó vitákat szültek. Érzelmes utazás című albumát 1971-ben adta ki magánkiadásban: mindössze 1000 példányban, fénymásolópapír minőségű papíron, durva fekete-fehér nyomtatásban. A kötet Yokóval közös nászútját örökítette meg kíméletlen őszinteséggel, szembemenve az objektivitással, a társadalmi érzékenységgel és a fototechnikai tudással, melyeket akkoriban lényegüknél fogva a fényképezés alapelveinek tekintettek.
Forrás: facebook.com
Szerdán 18:00-kor két új kiállítással jelentkezik a Capa Központ. Nádor Katalin Felület és forma című anyaga a nagyközönség számára ismeretlen, ám rendkívüli életművet mutat be, amely Kepes György, Moholy-Nagy László munkásságának folytatásaként is értelmezhető és a hazai konstruktivista és avantgárd hagyományok megújításán dolgozó művészközösség, a Pécsi Műhely (1970–80) tevékenységéhez is szervesen kapcsolható.
A másik kiállítás, a Tükrök – Perneczky Géza konceptuális fotográfiája az 1970-es évekből átfogó képet nyújt a művész konceptuális fotográfiai munkásságáról, ami a teljes életmű legkiemelkedőbb munkáit foglalja magában.
Forrás: facebook.com
Csütörtökön 19:00-kor nyílik Kristóf Krisztián 3 ember 2 világ című kiállítása Liget Galériában. Az eseményen a művész egy naív történetet mesél el rajzok alapján. A körülbelül félórás sztorit Kristóf Marci kiséri zenével, Kaszás Tamás pedig zseblámpázik. A november 14-ig megtekinthető kiállítás a megnyitót követően csak e-mail-ben (ligal@c3.hu) történő előzetes időpont egyeztetéssel látogatható.
Forrás: facebook.com
Pénteken 18:00-kor Dobokay Máté tart tárlatvezetést Denzitás című kiállításán az acb Attachmentben. A fiatal konceptuális művész munkássága a fotográfia határait feszegeti: gyakran kamera nélkül, hosszú kutatási folyamatok eredményeként fedi fel a fotográfia belső szerkezetét, nyersanyagát, kémiai és fizikai alkotóelemeit. A papírt, a fotográfiai vegyszereket és a kémiai reakciókat a vizsgálódásainak eszközeivé teszi, így a fotográfiai kísérletei révén létrejövő műveit szinte már nem is nevezhetjük fotográfiáknak.